KUDUJATE VÄLIMÄÄRAJA
autor Helikene
 
 
 
 
*Algaja- ta teab, et kasutatakse vardaid ja lõnga, ta teab parempidist silmust ja vist ka pahempidist, ta varub vastavalt võimalustele kudumisraamatuid, otsib netist ja küsib targematelt ka , näiteks- mis vahe on 2 silmust parempidise võttega kokku ja 2 silmust pahempidise võttega? vms.
 
*Pühapäevakuduja- tal on kena korv kudumistööde jaoks, see seisab elutoas ja on alati käepärast, kui tulevad külla sõbrannad või naabrinaine või ämm jne ja seda kasutatakse kas oma töö näitamiseks või hoopis teemal- mul pole aega suhelda, on vaja kiiresti asi valmis kududa (ämm, tüütu naabrinaine). Loomulikult naudib pühapäevakuduja kudumist siis, kui pere toidetud, maja koristatud, pesu pestud ja kõik muud tööd tehtud.
 
*Hobikudujal on juba suurem valik vardaid, lõngu, mustrikogu. Ta koob nii oma perele, kui ka kingituseks ja vahel õnnestub midagi ka tuttavatele müüa. Ta suhtleb aktiivselt teiste hobikudujatega, vahetab lõnganäidiseid, sõbranna juurde minnes on tal ka poolik töö kaasas. Tal on üldjuhul ka teisi hobisid, nii et südametunnistuse piinadeta võib tal talve lõpul poolikuks jäänud kinnas oodata uut talve lootuses siis valmiskootud saada.
 
*Kuduhoolik on patoloogiline kuduja, tal on palju poolikuid töid, st tal on palju töid korraga käsil. Tal on suuuuuuuur mustrikogu, mis kõik (vähemalt unistustes) saavad ka läbikootud. Tal on vaja ja kohe just seda müügilolevat lõnga, just need vardad puuduvad ta suurest vardakogust. Ta ei lahku kodust kunagi (või peaaegu kunagi) lõnga ja varrasteta, kui nii juhtus, leiab ta kindlasti kusagilt poest vajaliku kraami. Kuduhoolikul võib olla alatoidetud pere(nälg on parim kokk ja köögiuks pole ju lukus!), tolmurullid ja pesemata pesu nurgas(elektrilised masinad on meeste pärusmaa!)
 

 
Sama kehtib heegldajate kohta!


Kes oled sina?